Fül-Orr-Gégészet

Fül-orr-gégészeti problémáival – legyen szó akár füldugulásról, hallásromlásról, arc- és orrmelléküreg gyulladásos megbetegedéséről, a torkot vagy szájüreget érintő elváltozásokról, netán allergiáról vagy horkolásról – forduljon bizalommal fül-orr-gégész szakorvosunkhoz!

A fül-orr-gégészet az orvostudomány azon ága, amelyhez szájüreg és a nyálmirigyek, a garat, a gége megbetegedései, a hangképzési zavarok, allergiás panaszok, a halló- és egyensúlyozó szervünk, az orr és melléküregei valamint a szaglás és ízérzékelés tartoznak. Leggyakrabban a középfül-gyulladás, a garat és a gége fertőződése, gyulladása, továbbá az orr- és torokmandula megnagyobbodása, gyulladása, az orrpolip és az arcüreg gyulladásos megbetegedése okozhat problémát.

Ritkábban ugyan, de előfordul, hogy a központi idegrendszer egyes betegségei is visszatükröződhetnek fül-orr-gégészeti panaszokban. Ilyen tünet lehet például a fülzúgás vagy akár a szédülés is. Képzett, tapasztalt szakorvosunk minden esetben diagnosztizála és kezeli a fül-orr-gégészeti panaszokat, a lehető legkorszerűbben felszerelt szakrendelőnkben. Amennyiben nem fül-orr-gégészeti problémáról lenne szó, az érintett szakterületen tevékenykedő kollégához fogjuk irányítani, hogy Ön mielőbb a megfelelő ellátásban részesülhessen.

Forduljon hozzánk bizalommal, ha tartós fülfájás, torokfájás, orrdugulás, orrvérzés, erős horkolás, mandula-, orrmandula megnagyobbodást tapasztal.

Mi történik egy általános fül-orr-gégészeti vizsgálat során?

Szakorvosunk először is részletesen kikérdezi a korábbi betegségeiről, jelenlegi panasziról, hogy azok mióta állnak fent, milyen jellegűek, milyen vizsgálatok történtek eddig, szedett-e rá már valamilyen gyógyszert, hogy megismerhesse a kórelőzményeit.

A továbbiakban pedig a következő vizsgálatokat végzi el:

Először megtekinti  a fülkagylót és a mögöttes területet, majd a külső hallójáratok, dobhártyák vizsgálata történik, amennyiben szükséges fülmosást vagy váladék leszívást elvégzi.

Ezután az orr belsejének vizsgálata következik, esetleges orrpolyp vagy nyálkahártya elváltozás keresése céljából. Szükség szerint a váladék leszívása, valamint váladék mintavétel történik, tenyésztéses vizsgálat céljából, majd a melléküregek feletti kopogtatási érzékenység vizsgálata történik meg.

Ezek után következik a szájüreg áttekintése, egy nyelvlapoc segítségével pedig a torokképletek, valamint az orrgarat vizsgálata. Amennyiben a mandulákból vagy azok maradványaiból váladék préselhető ki, illetve gócbetegségre van gyanújel, akkor a mandulákból is történhet tenyésztésre váladék mintalevétel.

Mind ezt követően a gége vizsgálata következik, melyet csak előzetes tájékoztatás után vizsgál, mert ehhez a vizsgálathoz a páciens együttműködésére is szükség van. Amennyiben nem sikerül, úgy helyi érzéstelenítéssel újra megkíséreli majd a vizsgálatot. Ugyanígy végzi a garat vizsgálatát is.

A vizsgálat a nyak, a fültő környékének és a nyaki nyirokcsomók területének tapintásos vizsgálatával zárul.

Szakemberek

Dr. Keserű Fanni

Fül-orr-gégész szakorvos füldugulás, fültisztítás, fülfájás, középfülgyulladás, hallójárat gyulladás, orrlégzési probléma, orrdugulás, orrlégzési nehezítettség, horkolás, alvászavar, arcüreggyulladás, visszatérő felsőlégúti panaszok, góckutatás, krónikus mandulagyulladás, lenőtt nyelvfék

Scroll to Top

Kedves Pácienseink!

Dr. Joó József nőgyógyász szakorvosunknál Nőgyógyászati szűrővizsgálatunk Áprilisban 10% kedvezménnyel vehető igénybe!