Nőgyógyászat
Hogyan történik a nőgyógyászati vizsgálat?
A nőgyógyászati vizsgálat (mint minden orvosi vizsgálat) az orvos részéről a beteg megismerésével kezdődik.
A beszélgetés során az orvos megkérdezi, a beteg elmondja a jelen állapotára vonatkozó tüneteket, panaszokat, feltárásra kerülnek a korábbi, valamint más szakterületeket érintő betegségek (allergia, magas vérnyomás, cukorbetegség), előzmények. A beszélgetésnek feszültségoldó hatása is van.
Nőgyógyászati vizsgálat során az alábbi kérdésekre kell felkészülni:
- Hány éves korban jelentkezett az első menstruáció?
- Mikor volt az utolsó menstruáció első napja?
- Szabályos-e a menstruációs ciklus (hány naponta jelentkezik,hány napig tart)?
- Görcsökkel jelentkezik-e?
- Volt-e terhessége, szülése?
- Méhnyakrák szűrésen járt-e már?
- Mikor volt legutóbb nőgyógyászati szűrővizsgálaton, mi volt az eredménye?
- Korábban volt-e valamilyen nőgyógyászati betegsége, műtéte?
- Van-e, illetve volt-e valamilyen általános, belgyógyászati jellegűbetegsége?
- Gyógyszereket szed-e, milyeneket?
- Van-e gyógyszerallergiája, vagy egyéb allergiája?
- Milyen fogamzásgátló módszert használ?
- Szexuális kapcsolat volt-e már, jelenleg van-e?
Amennyiben dokumentumokkal (lelet, zárójelentés) rendelkezik, célszerű azokat magával hozni, s az orvosnak megmutatni.A megbeszélést követően történik a nőgyógyászati vizsgálat. A vizsgálathoz alulról kell levetkőzni, a vizsgálatra egy speciális vizsgáló asztalon kerül sor. Elsőként áttekintésre kerülnek a külső nemi szervek: a kisajkak, nagyajkak, hüvelybemenet, csikló, szeméremdomb, gát, valamint a végbélnyílás is. Ezután következik a feltárás, melyet különböző méretű steril hüvelytükörrel („kacsával”) végez az orvos. Ekkor válik láthatóvá a hüvelyfal, valamint a méh hüvelyi része (portio vaginalis uteri), vagyis a „méhszáj”. Megtekintés után történik a mintavétel részben a méhnyak külső felszínéről, részben a méhszájból. A mintavételhez több-féle mintavételi eszköz áll az orvos rendelkezésére, melyet az anatómiai viszonyoknak megfelelően választ ki. A levett kenetet tárgylemezre fixálva küldjük a citológiai laboratóriumba, ahonnan kb. 2 hét múlva kapjuk meg az eredményt. (Ha az orvos úgy ítéli meg, ekkor van lehetőség további vizsgálatok elvégzésére is, pl. mikrobiológiai mintavétel, HPV-vizsgálatra mintavétel). Ezt követően kerül sor a tapintásos ún. bimanuális („kétkezes”) vizsgálatra, mely során a hasfalon keresztül is megtapintja a kismedencei szerveket, a méhet (alakját, nagyságát, konzisztenciáját), a petefészkeket. Kiegészítő vizsgálatként szükség lehet hüvelyi ultrahang vizsgálatra is, mert tapintással nem minden esetben ítélhetők meg a belső szervek.
A Genetika vizsgálatról:
Genetikai tanácsadás, szakember látja el, gen. uh szűréseket végzünk
A 3d-4d ultrhang vizsgálatról:
A méhnyakrák szűrésről:
Szakorvosok
- Audiológus
- Belgyógyász
- Bőrgyógyász
- Dietetikus
- Egyéb
- Foglalás
- Fül – Orr – Gégész
- Gyógytornász
- Kardiológus
- Neurológus
- Nőgyógyász
- Ortopéd
- Pszichiáter
- Radiológus
- Reumatológus
- Sebész
- Szakorvos
- Urológus
Dr. Khatib Abdalla

NEONATOLÓGUS SZAKORVOS
LÉZER SPECIALISTA
Hétfő: 9.00-12.00
Kedd: 17.30-20.30
1967 január 5-én születtem Damaszkuszban, Szíria fővárosában. 1995-ben Budapesten végeztem a Semmelweis Egyetem Általános Orvosi Karán. Ezután a Semmelweis Egyetem I. sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján töltöttem gyakornoki éveimet, ahol 2001. áprilisában Szülészeti-nőgyógyászati szakvizsgát szereztem. Első munkahelyem a Margit Kórház, majd a Bugát Pál Kórház Szülészet-nőgyógyászati Osztálya.
A Budai Corvin Orvosi Magánrendelő vezetője vagyok. Szervezői munkám mellett természetesen mint szülész-nőgyógyász folytatok ambuláns betegellátást, terhesgondozást, magzati és nőgyógyászati vizsgálatokat.
Budapesten a Semmelweis Egyetem II. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján valamint a Maternity Szülészet -nőgyógyászati Magánklinikán vezetek szüléseket és műtéteket.
2004-ben Neonatológia szakvizsgát szereztem Budapesten, azóta neonatológusként is tevékenykedek. Ekkor kaptam a főorvosi titulust.
A Magyar Szülészeti Nőgyógyászti Ultrahang Társaság (MSZNUT) és a Fetal Medicine Foundation (Nemzetközileg nyilvántartott ultrahang – specialista FMF ID: 46504) tagja vagyok ami alapján Down-kór szűrést és genetikai ultrahangos vizsgálatokat is végzek licence-vizsga alapján.
Speciális érdeklődési területeim:
- fogamzás előtti kivizsgálás, családtervezés, fogamzásgátlás
- terhespatológia – koraszülés megelőzés
- ultrahang diagnosztika
- diagnosztikus és operatív laparoscopia
- koraszülött, újszülött ellátása
- meddőségi kivizsgálás és kezelés
DR. Med. Habil. Joó József Gábor PhD, B.Sc.
a Magyar Tudományos Akadémia doktora
SZAKORVOS
Rendelési idő:
Hétfő 16.00-20.00
1990-1996 között végeztem el a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karát, általános orvos végzettséget szereztem, majd 2014-2016 között a Corvinus Egyetem Közgazdaságtudományi Kar Egészségügyi Menedzsment Szakán egészségügyi menedzser specialista szakon. Tanulmányaim során több szakvizsgát tettem: 2001-ben szülész-nőgyógyász, 2004-ben klinikai genetikus, 2013-ban klinikai farmakológus képesítést szereztem. 2006-ban a Ph.D. tudományos fokozatot, 2015-ben pedig az azt követő tudományos fokozatot, a habilitációt szereztem meg.
Dr. Barakonyi Emese

SZAKORVOS
Szerda 9.00-13.00
Csütörtök 9.00-15.00
Szülész, nőgyógyász
1974-ben végeztem a Semmelweis Egyetem Általános Orvostudományi Karán, 2000-ben pedig elvégeztem a Közgazdasági Egyetem Egészségügyi Menedzser Szakát. 1980-ban szakvizsgát tettem szülészet-nőgyógyászat szakterületen, 1991-ben a Magyar Szülészeti-Nőgyógyászati Ultrahang Társaság „Szülészet-Nőgyógyászati Ultrahang Diagnosztikai jártasság”ban továbbképzést végeztem el, 2006-ban pedig „Ultrahang vizsgálatok a terhesség 11-14. hetében” területen szereztem képesítést.
1994-2000. között a MÁV Kórház és Központi Rendelőintézetben, 2000-2010. között a Semmelweis Egyetem I. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikáján dolgoztam. Svédül, németül és angolul is beszélek. Tagja vagyok több szakmai társaságnak:
- Magyar Nőorvos Társaság
- Magyar Menopausa Társaság
- Magyar Szülészeti és Nőgyógyászati Ultrahang Társaság